5 őrjítő Facebook ismerős

Ma már szinte nincs ember, aki élő internetkapcsolattal rendelkezne, de ne lenne regisztrálva a Facebookon. Amennyire megoszlóak a vélemények Mark Zuckerberg közösségi oldaláról, annyi előnnyel is számolhatunk – hiszen rendkívül megkönnyíti a kapcsolattartást, még távol élő ismerőseinkkel is, és a lehetőségeink tárháza is végtelen, ha a személyre szabásról van szó – gyakorlatilag létrehozhatod a saját érdeklődési körödnek megfelelő kezdőlapot. Azonban itt ami a cikkeket írja, az a valóság.

Biztosan te is meg tudsz említeni pár ismerőst, akinek a posztjaitól ki sem látszik az érdekes tartalom, egyfajta egyeduralmat vett át az üzenőfalad felett. Nézzük, kik is ezek.

1. A gyermekszületés minden családban fantasztikus és csodálatos élmény. Igen, a családon belül. Azzal nincs is gond, hogy néhány családi képet posztolsz a Facebook üzenőfaladon, de érdemes figyelni a mennyiségre. Egyrészt mert nem tudom, mit szólnál, ha felnőttként azzal kéne szembesülnöd, hogy egészen 10 éves korodig pucér fotókkal árasztotta el az édesanyád a netet, amit természetesen az ismerőseid és osztálytársaid és végignéztek, de az is baromi idegesítő lehet, amikor egy anyuka napjában 10 képet posztol a gyermekéről az alábbi feliratokkal: Icus végre kakilt! Icus megette a bébipapit. Icusnak kinőtt a 3. foga. Icus a pelenkázóasztalon. Icus a kanapén. Icus az ágyban… 

2. Aki hiányzott a nyelvtanóráról: Engem személy szerint nagyon zavar, ha valakinek a posztjai helyesírási hibáktól hemzsegnek. Rendben, hogy néha előfordul egy elütés, de az, hogy hüjje valahogy nem fogható a gépelési hibára. Ez egyrészt alacsony intelligenciaszintre enged következtetni, de a rosszabb, ha valakinek nincs annyi igénye önmagára, hogy visszaolvassa a begépelt szöveget és javítsa a hibákat. Azt hiszem ennél súlyosabb kategória, amikor önszántunkból írjuk helytelenül a szavakat. “Csájé, hozd mán ide a sört!” “Ki lopta el a biciglimet?” És társaik… Hasonló probléma az írásjelek megfelelő használata is, amikor a mondat megfelelő írásjelek nélkül gyakorlatilag értelmét veszti, ez pedig nem csak súlyos nyelvtani hiányosságra vall, hanem a “közönség” értelmezési problémáit is elősegíti.

3. A nőgyűlölő: Vannak azok a személyek – és a legrosszabb az egészben, hogy általában nőkről van szó -, akiknek az üzenőfala nőket minősítő feliratokkal, képekkel van tele. “Az igazi nőnek a konyhában a helye.” “Lehet rajtad drága ruha, ha egy ribanc vagy.” Ide sorolhatnám azokat a férfi társainkat, akiknek a profilját pucér mellek és fenekek borítják el az alábbi kommentekkel: “Sunáznám…” Ilyenkor érdemes elgondolkodni, hogy vajon egy nő miért minősíti le a saját nemét, vagy egy ilyen férfi hogyan talál párt, esetleg hogyan viselkedik egy párkapcsolatban?

4. Az idézetkirályok: Minden nap (általában óránként) újabb és újabb idézetekkel lövik tele a FB étert. Az idézetekkel alapvetően nincs baj, de ha valaki túlzásba viszi, az már komoly vérnyomásemelő faktorként szolgálhat az ismerősök számára. A kevesebb néha több alapelv itt is érvényesül. Egy-egy komolyabb, vagy lényegretörő idézettel valóban megfoghatjuk az ismerőseinket, mi több, motiválhatjuk őket, ami szuper, de talán elég lenne hetente egy ilyen poszt.

5. A like-old ezt, vagy azt, különben nem szállok le rólad, ma már mindenkinek ismerős. Like-old a képem. Ha kapok egy like-ot, elmondom, mennyire tartalak vonzónak. OMG! Játékfelkérések tömkelege, amely a feladónak azért szuper, mert pluszpontokat érhet el a játékban, ha az általa meghívottak csatlakoznak. Azonban a legtöbbünk nem játszadozásra használja a Facebookot, ezért egy meghívásra való nem csatlakozás egyértelmű jele annak, hogy “oké, láttam, köszi, de kihagyom”. Ekkor a feladók még inkább támadásba lendülnek – megállás nélkül ontják a meghívókat a profiljukból, amely a telefon megállás nélküli pittyegéséhez és idegességhez vezethet. 

Címkék:
Tovább a blogra »