A kémiai hámlasztás olyan eljárás, amit ha egyszer kipróbálsz, tuti beleszeretsz. Nem álom többé a babapopsi bőr, a tiszta pórusok és az egészséges arcszín – sőt, még a régi sebhelyektől, hegektől is megválhatsz a hosszú távú alkalmazásával. A legjobb benne, hogy némi elővigyázatossággal akár otthon is kipróbálhatod.
Két féle hámlasztási módot különböztetünk meg azok közül, melyeket te magad otthon is elvégezhetsz. Persze a lehetőségek tárháza végtelen, de ha speciális eljárásra szorulsz, ahhoz érdemes bőrgyógyász, vagy a kozmetikusod segítségét kérned. Ezekre nem is térnék ki részletesebben, lássuk, mit tehetsz te magad otthon a csodaszép és tiszta arcbőr érdekében.
Az AHA hámlasztásról már biztosan hallottál. Az AHA savak közül a legismerebb a glikolsav, de ide tartoznak a gyümölcssavak és a tejsav is. Az AHA hámlasztás hatékonysága abban rejlik, hogy ezek a savak vízben oldódnak, és a bőr felszínén hámlasztanak. Ugye tudjuk, hogy a bőrünk naponta több százezer elhalt hámsejttől szabadul meg – ám ha a bőröd víz-, vagy zsírhiányos, esetleg megvastagodott a szaruréteg a bőröd felszínén, akkor a bőröd egyszerűen képtelen megválni az elhalt sejtecskéktől, így a bőr megújulásra sem lesz képes – ez pedig kiszáradáshoz, viszketéshez, idő előtti öregedéshez és ráncosodáshoz vezet. Ilyen esetekben nem árt, ha külső segítséget adsz a bőrödnek a megújuláshoz. Tökéletes módszer rá az AHA savas hámlasztás.
Az AHA hámlasztókat általában 10-15 százalékos koncentrációban találod meg a speciálisan hámlasztásra kifejlesztett kozmetikumokban, ám ha érzékeny a bőröd, akkor ennél alacsonyabb százalékszámmal is találkozhatsz. Hetente párszor ajánlott a használata, de napi egynél többször ne hámlassz, mert bőrirritációt okozhatsz.
Kinek ajánlott? Száraz bőrűeknek segítséget nyújthat abban, hogy a bőrmegújulási folyamat ismét a helyére billenjen. Hatékony a májfoltok, pigmentfoltok, valamint régi sebhelyek, vágások, pattanások után maradt hegek eltüntetésében is. Persze egy-két használat után ne várj csodát, de ha rendszeresen AHA hámlasztasz, idővel ezek a foltok elhalványulnak, végül teljesen eltűnnek.
AHA hámlasztót te magad is készíthetsz otthon, ha joghurttal különféle gyümölcsöket kombinálsz: Paradicsomot, citromlevet, vagy éppen almát – hiszen a természetes gyümölcssav és a tejsav jó alapanyagai a hámlasztásnak. Ha magad készíted el a hámlasztót, akkor fokozottan figyelj a bőröd reakciójára – ha csípő, égető érzést tapasztalsz, de nem szűnik meg pár percen belül, vagy erősen kipirosodik a bőröd, akkor valószínűleg túl nagy koncentrációban tartalmazza a keverék a savat. Az AHA hámlasztásnál természetes, hogy az első pár percben csipkedő érzést tapasztalsz, de ennek hamar meg is kell szűnnie.
A BHA hámlasztó alapanyaga a szalicilsav. Ez egy zsírban oldódó anyag, így képes bejutni a pórusok mélyére, és belülről hámlaszt. Míg az AHA hámlasztók a bőr felszínén hatnak, a BHA során a bőr belső rétegei felől kifelé történik a hámlasztás. Az BHA sav emellett kevésbé agresszív, mint előző társa, így akár naponta egyszer-kétszer is használhatod. Ha érzékeny a bőröd, akkor szívesen ajánlom, hiszen nem okoz bőrirritációt, ám itt is érvényes, hogy ha bármilyen kellemetlen érzést, vagy kipirosodást tapasztalsz, akkor hagyd abba a hámlasztást – valószínűleg alacsonyabb koncentrációban kell gondolkodnod. A szalicilsavat a hámlasztók 0,5-2 százalékos koncentrációkban tartalmazzák.
Kiknek ajánlott? Főként zsírosabb, kombinált, vagy szeborreás bőr esetén javasolt, hiszen a bőr mélyebb rétegeiben hámlaszt, így rendszeres használata során képes teljesen kitisztítani a bőrt, hatékony a pattanások és a mitesszerek kezelésében is. Érzékeny bőrre kifejezetten ajánlott, hiszen a szalicilsav gyulladáscsökkentő hatással bír, irritatív indexe alacsony, valamint nyugtatja a bőrt. Ha rendszeresen használod, akkor idővel teljesen elmúlnak a mitesszerek és a pattanások a bőrödről.
Természetesen bármelyik módszert is választod, fontos, hogy nyílt sebre, elkapart pattanásra, vagy gennyedző aknéra soha ne kend rá! Ha nem vagy biztos abban, hogy milyen a bőrtípusod, mindenképpen keresd fel a kozmetikusod, vagy a bőrgyógyászod, hiszen annál rosszabb nincs, mint egy félrekezelt bőr. A kémiai hámlasztókat patikákban tudod beszerezni, vagy megrendelheted is az internetről, ám ez esetben mindig nézd meg, milyen összetevőket tartalmaz a hámlasztó. Ha nagyon problémás a bőröd, vagy kipirosodást tapasztalsz a hámlasztás során, fordulj szakemberhez.
Ha tetszett ez a cikk, nyomj egy like-ot a blogra a jobb oldalon található Facebook dobozban, hogy ne maradj le a legfrissebb bejegyzésekről sem!
Kommentek