Varázsdoboz

A hét lelki törvény

Hiszel a gravitációban? A gravitáció törvényét sosem kérdőjelezzük meg – elfogadjuk annak létezését, és még akkor is törvényként tekintjük, ha nem hiszünk benne, nem értünk vele egyet, vagy meg szeretnénk cáfolni: Hiszen a gravitáció tény, nem vélemény. Hasonlóképpen van ez a lelki törvényekkel is. Az anyagot Jack Canfield egyik előadásából vettem, ahol összeszedi nekünk a hét lelki törvényt, amelynek alkalmazásával sokkal eredményesebbek, kiegyensúlyozottabbak lehetünk.

Akkor lehetünk sikeresek, ha elfogadjuk ezeket a törvényeket, és e szerint élünk. A legtöbb ember tudat alatt is megcáfolja, vagy éppen szembemegy ezekkel a logikai következtetésekkel, törvényszerűségekkel, mely hosszú távon az életükre is kihatással van. Te vajon e szerint élsz?

1. Hogy mennyire érzed jól magad a bőrödben, a környezetedben, a világodban, a kapcsolataidban, vagy a munkahelyeden, annak mértéke mindig attól függ, hogy milyen mértékben érzed azt, hogy a te kezedben van az életed irányítása. Pszichológiai megközelítésben a belső és a külső kontrollt különböztetjük meg. Belső kontroll alatt értjük, amikor úgy gondolod, hogy a sorsodat, életedet, kapcsolataidat, beállítottságodat te magad irányítod, külső kontroll pedig az, amikor abban hiszel, hogy az életedre nincs befolyásod, külső tényezők és körülmények irányítják azt. Minél erősebb a belső irányítás érzete, annál jobban érzed magad, és annál inkább befolyásolod a saját életedet. Hiszen érzéseinket a gondolataink irányítják, és a tetteinket az érzéseink határozzák meg. A sikereinket, kudarcainkat, érzelmi világunkat mind a gondolataink befolyásolják, ezért fontos törekedned arra, hogy ezt a belső kontrollt minél inkább megerősítsd önmagadban. Ez a kontroll, irányítás tövénye.

2. A rossz tervezés a bukás megalapozása – mondja Jack az előadásán. Ez a pont visszavezethető az irányítás-kontroll tövényéhez, hiszen amennyiben pozitívan gondolkodunk egy-egy esetről, azaz a belső irányításunkkal igyekszünk befolyásolni, azzal hatással vagyunk a saját életünkre. A véletlen törvénye a külső irányítás egyfajta kivetülése. Ha hiszünk abban, hogy a véletlen műve az életünk, ha sorsunkat és életünket külső tényezők, a körülmények, a kormány, a párunk, vagy a szüleink befolyásolják, akkor egyenes út vezet minket a kudarchoz és a bukásokhoz. Fel kell ismernünk, hogy a véletlen, mint olyan, nem létezik. A véletlent akkor okolod, ha kicsúszott a kezedből az irányítás, ha kontrollvesztettnek érzed magad, így a változás helyett a legegyszerűbb a véletlenekre fogni a csalódásaidat.

3. A világegyetem alaptörvénye, és a világ minden történésének a kiváltója az ok-okozati törvény. A körülményeinket, életminőségünket gyakran okoljuk az eredménytelenségekért – nem volt rá lehetőségem, nem volt rá pénzem, nem voltam elég okos hozzá, több tudásra és tapasztalatra van szükségem. Pedig ha ezt a törvényt kivetítjük az előző pontokra, akkor tudjuk, hogy az ok mindig a gondolatainkban keresendő. Belső irányításunk és a gondolkodásunk az egyetlen olyan terület az életünkben, amelyre korlátlan hatalmunk van, amelyet kedvünk szerint befolyásolhatunk, alakíthatunk, irányíthatunk. A körülmények mindig a gondolatainkból fakadnak. Az ok mindig a gondolataink, a belső iránytűnk működése, hiszen a tetteinket – amelyek majd a körülményeket befolyásolják – mindig a gondolataink határozzák meg. Ki mint vet, úgy arat. – tartja a mondás, és milyen igaza van. Ha felismerjük és elfogadjuk a tényt, hogy a külső körülmények helyett a gondolatainkban keressük a hiba okát, mint kiváltó tényező, akkor már sokat tettünk az életünkért.

a_het_lelki_torveny

4. A gondolkodás, mint olyan, valóban pozitívan befolyásolja az életminőségünket, és azt, hogyan érezzük magunkat. Azonban akkor válhatunk száz százalékosan életünk kormányosává, ha a gondolataink önálló alakítása mellett megváltoztatjuk a meggyőződésünket is a világ dolgairól és az életünkről. A hit törvénye azt mondja ki, hogy az érzelmi elköteleződés és a magunkba – eredményeinkbe – vetett hitünk alapozza meg számunkra a sikert, és a céljaink megvalósítását. Amennyiben nem hisszük el, hogy képesek vagyunk valamire, elérhetünk valamit, vagy másképp is érezhetjük magunkat, akkor átsiklunk a lehetőségek felett. Ezt a pszichológia vakfoltoknak nevezni – ezek azok a területek, amelyek ugyan léteznek, de a hiányos vagy hibás meggyőződésünk miatt számunkra nem léteznek. Ezeket köznapi nyelven hívhatjuk önkorlátozó hiedelmeknek is. A legtöbb korlát valójában csak a tudatunkban létezik, a valóságban nem – de mivel kész meggyőződésünk, hogy a külső tényezők befolyásolnak minket, így a korlátokra is tényként tekintünk. Cselekedeteinket gondolataink, és belső hitünk irányítja. A hit megváltoztatja a valóságot. Menj szembe belső korlátaiddal és idővel megtapasztalhatod, hogy minél kevésbé veszel róluk tudomást, idővel elhalványodnak, végül teljesen eltűnnek.

5. Biztosan te is hallottad már, amikor valaki azt mondta, hogy megszerzem, amit akarok – tévesen. Hiszen nem azt szerezzük meg, amit akarunk, hanem azt, amit elvárunk magunktól. A magunk elé állított elvárások nem képlékenyek, tényként kezeljük őket, nem kérdőjelezzük meg a szükségességüket, vagy azt, hogy képesek vagyunk-e meglépni. Egyszerűen tudjuk, hogy a képességeink adottak, és elvárjuk magunkkal szemben, hogy meglépjük őket. Ezt hívják sikerorientált gondolkodásnak. Az elvárás törvénye megmutatja, hogy mindazt, amit elvárunk, azt képesek vagyunk teljesíteni – és teljesítjük is. Nem fordulunk meg, nem ütközünk akadályba, hiszen készpénznek vesszük, hogy ennek a törvénynek meg kell felelnünk. Sokan felnőttként is a szüleink elvárásai szerint élünk – mindegy, hogy azok negatív, pozitív, vagy kínzó elvárások. Egyszerűen azt gondoljuk – muszáj megfelelnünk. Fontos, hogy ezeket az elvárásokat (tehát a mások által és a magunk által állítottakat is) pozitív elvárásokra cseréljük. Amennyiben azokat a célokat, amelyekre vágyunk elvárásokba – méghozzá pozitív elvárásokba – fordítjuk, megalapozzuk önmagunk számára a sikert.

6. Ha jók voltunk fizikából, akkor tudjuk, hogy a tárgyak, az emberek, az érzések, a hangok a fények mind-mind vibrálnak, ezt hívjuk energiának. Az energia mindig kifelé terjed, ezt mondjuk az energiaveszteség folyamatának. Ha a fizikai törvényét átültetjük a valóságba, akkor pontosan láthatóvá válik a számunkra a tény, miszerint mi, emberként egy élő mágnesként működünk – hiszen a bennünk rejlő energia vibrálása kifelé hat. Ha összhangban vagyunk önmagunkkal, az érzéseinkkel, tudatosan irányítjuk a gondolatainkat, akkor az energiaáramlás szerint ezek a pozitív gondolatok kifelé sugároznak. Ezt hívják a vonzás törvényének. Pont ezért nagyon fontos, hogy ügyelj a gondolataidra, a reakcióidra, hiszen ezek a rezgések a környezetedet is befolyásolják.

7. Amilyen belül, olyan kívül. – fogalmazta meg a lényeget Jézus. Külső világunk lényegében tükör a belsőnkre. Jó példa erre, ha megvizsgáljuk kapcsolataink minőségét. A belső egészségünket megítélhetjük abból, hogy milyen a viszonyunk a családunkkal, a párunkkal, a barátainkkal, kijövünk-e a munkahelyen a kollégáinkkal, a főnökünkkel, hiszen mindezek a belsőnk kivetüléseid. Ez a megfelelés törvénye. A külső világra nincsen befolyásunk, mégis folyton ezen akarunk változtatni. Nem tetszik az alakom, az autóm, a hajam színe, a cipőm márkája, a kanapém, a telefonom, a víz minősége… Holott azzal, ha megváltoztatjuk a belső mivoltunkat, akkor a külvilág pontosan ezt az állapotot tükrözi majd felénk. Ha rendben vagyunk önmagunkkal, akkor az a kapcsolatainkon is egyből meglátszik. A belsőnkre (gondolatainkra, ezáltal érzéseinkre és tetteinkre) korlátlan hatalmunk van. Hát használjuk ki a hatalmat, hogy megváltoztathassuk az életünket.

Akkor lehetünk sikeresek, ha elfogadjuk a lelki tövényeket. 

Ha tetszett ez a bejegyzés, kérlek nyomj egy like-ot a Varázsdobozra a jobb oldali sávban található Facebook dobozban, hogy ne maradj le a legfrissebb bejegyzésekről.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!