Varázsdoboz

A teremtő vizualizáció

Jó néhány tudományos kísérlettel alátámasztották már a kutatók, hogy azok az emberek, akik gyakran, életszerűen vizualizálták maguk előtt a vágyott célt, sokkal nagyobb eséllyel valósították meg azt, mint azok a társaik, akik nem éltek a vizualizáció technikájával. Ezt az egyszerű módszert te is elsajátíthatod, hogy aztán a hasznodra váljék. Nézzük, hogyan.

Az emberi elme nem tesz különbséget elképzelt és valós események között. Az agykutatók bebizonyították, hogy az agyadban ugyanazok a folyamatok és reakciók mennek végbe, ha elképzelsz egy eseményt, és akkor is, ha az esemény valóban bekövetkezik. Tehát ha arra gondolsz, hogy megiszol egy pohár vizet, vagy ha a valóságban megiszol egy pohár vizet, az agyad pontosan ugyanazt a reakciót mutatja. Idővel a tudósok rájöttek, hogy az agynak eféle működését akár a hasznodra is fordíthatod.

Hogy még inkább belemenjünk a témába, jöjjön még egy tudományosan bizonyított kísérlet. A tudatalattinkra úgy gondolunk, mint egy felsőbb, erősebb mentalitás, amely befolyásol bennünket. Azonban sokan nem tudják, hogy a tudatalattink programozható. Ezt nagyjából úgy kell elképzelni, mint amikor beállítjuk a telefonunkon az ébresztőt. Mi döntjük el mikor, milyen hangosan, sőt, azt is, hogy milyen csengőhangon ébresszen bennünket. Aztán ha elérkezik a megadott idő, a mobilod automatikusan teszi a dolgát: Megcsörren a választott időpontban, a választott hangerőn, a választott csengőhanggal. Ezt a fajta beállítást az elméden is alkalmazhatod. Persze a helyzet némileg bonyolultabb, mint az ébresztőd esetén, ám gyakorlással, némi önismerettel a saját hasznodra fordíthatod.

Sikerkutatók azt állítják, azok, akik vizualizálják a céljaikat, hamarabb és nagyobb eséllyel érik el azokat, mint akik nem élnek ezzel a lehetőséggel. A vizualizáció a tudatalatti egyfajta programozása, amely arra készteti az agyunkat, hogy észrevegyük a lehetőségeket, amelyek közelebb visznek a céljainkhoz.

Gondolj csak bele: Amikor új autót szeretnél vásárolni, és végre kiválasztod a modellt, amire vágysz, hirtelen megtelik az utca az álomautóddal. Minden sarkon áll egy, és minden nap legalább 3 jön veled szembe. A helyzet az, hogy eddig is ott voltak, de eddig nem figyeltél fel rájuk. Amint elképzelted, hogy erre az autóra vágysz, a tudatalattit elkezdi keresni a vizualizációs képet a környezetedben, és “felhívja a figyelmedet”, ha valahol találkozol a céloddal. 

Hány olyan autót tudsz összeszámolni, amit ezen a héten láttál, és nem tetszett? Próbálj meg visszaemlékezni. Nem hiszem, hogy 1-nél többet meg tudnál említeni. Na és hány olyat láttál, ami tetszett? Talán még a színére és arra is emlékszel, hol parkolt pontosan. Arra emlékszel, hány emberrel találkoztál, akinek nem tetszett az öltözéke? És hánnyal, akié igen? Ugye, hogy egy olyat sem tudsz megemlíteni, akinek a stílusa nem tetszett?

Ezek a példák mind azt támasztják alá, hogy az elméd pontosan úgy működik, ahogyan azt beprogramozod. Ha rutinszerűen elképzeled a céljaidat, olyan helyzetbe helyezed magad a fejedben, hogy már elérted amire vágysz, az agyad elkezdi tudatosan keresni a kreatív lehetőségeket, hogyan valósítsd meg a célodat. Erre mondják a legtöbben, hogy szerencse, vagy hogy az élet az utadba sodort egy lehetőséget. A lehetőség eddig is ott volt, csak nem figyeltél fel rá, elmentél mellette. Sokan erre azt mondják, ha sokat gondolsz valamire, bevonzod azt az életedbe. A spirituális jelentőségét most nem szeretném bővebben tárgyalni, ám ha jobban belegondolunk, valóban így van. A tudományosan alátámasztott tény nem az, hogy az Univerzum, Isten, vagy a Felsőbb erő elénk sodorja a lehetőségeket, ha valamit rendszeresen vizualizálunk, hanem az, hogy a tudatalatti elkezdi kereseni a lehetőségeket, a kreatív ötleteket, hogy megvalósítsd a célodat. Ennyi az egész.

teremto_vizualizacio

Na de ehhez mit kell tenned?

A tudatalatti legjobban alfa állapotba programozható – ez az az állapot, aminek az agykontroll hívja azt a tudatszintet, amikor nem az éber éned uralkodik. Hétköznapi nyelven az az időszak, mielőtt elalszol, és rögtön az a pár perc, miután felébredsz. Sikeres emberek elalvás előtt és közvetlenül ébredés után alkalmazzák a vizualizációs technikákat. A legjobb benne, hogy élvezetes is – hiszen ki ne akarná magát beleélni egy olyan helyzetbe, amire nagyon vágyik.

Hogyan csináld?

Ha egy új autóra vágysz, képzeld el, amint benne ülsz. Vizualizáld, milyen illatot érzel, hogyan érzed magad, milyen a kormány és a sebváltó tapintása. Minél részletesebb a képed, annál jobb. Ha házat vennél, járj végig rajta gondolatban, mintha éppen valóban ott sétálnál. Milyen a padló? Nézz körbe a szobában, nézz ki az ablakon, nyisd ki a zárt ajtókat és próbáld meg minél részletesebben elképzelni, milyen is lenne az álomotthonod. Csináld, amilyen gyakran csak tudod.

Az elme két fő részből épül fel – a tudatos és a tudatalatti részből. A tudatos elme az ötletadó, az inspiráló, az ötletelő. A tudatalattid pedig a megvalósító láncszem. Akkor lehetsz sikeres, és érheted el a céljaidat, ha a kettő részt összekapcsolod – hiszen nem elég valamit megtervezni, meg is kell valósítani. A lényeg, hogy az agyad két részét úgy hozd működésbe, hogy összedolgozzanak egymással, így közelebb kerülhetsz mindahhoz, amiről valaha is álmodtál.

Végezetül még annyit, hogy most nem tértem ki részletesen a célok megvalósításának tárgyalásába, hiszen az ennél egy jóval összetettebb folyamat, több tudatos lépésre is szükség van, csupán kiemeltem egyet közülük, amelyet bármikor a hasznodra fordíthatsz.

“A képzelet minden. Betekintés az élet eljövendő eseményeibe.”Albert Einstein

Címkék: ,

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!