Nem tudom, hallottatok-e már a FlyLady programról, de ha nem, akkor azt gondolom érdemes egy kicsit beszélnünk róla. FlyLady egy észak-karolinai háziasszony, aki a munka és a háztartás mellett időről-időre azt tapasztalta, hogy egyre kevesebb ideje jut önmagára, a kikapcsolódásra és felismerte, hogy ez az életmód korai kiégéshez vezethet. Így lépésről lépésre kidolgozott egy olyan életmódprogramot, egy rendszert, amelyet a mindennapok során alkalmazott. A program lényegében egy időről időre ismétlődő rutin, amelyeket testre szabva, a saját életedhez igazítva vezethetsz be a mindennapjaidba úgy, hogy közben elkerülöd a stresszt, az önmarcangolást, a lelkiismeretfurdalást, illetve megtanulod a hatékony időgazdálkodás alapjait, melyet az életed bármely területén bevethetsz.
A program lényegében a háztartásra épít, de messze túlmutat azon. A program nem a háztartási feladatokat könnyíti meg, hanem az egész életedet átrendezi, egy új és élhető életmódot alakít ki úgy, hogy mellette sokkal több időd és energiád jut magadra, illetve a kikapcsolódásra.
A FlyLady program magyar változatát Farkas Lívia blogján érhetitek el (itt) aki rendszerezte, átfordította, valamint a magyar nők és férfiak igényeire szabta azt. A program 30 napból áll, ezekben a napokban építjük ki azt a bizonyos rutint, amely hozzávezet bennünket a stresszmentes és harmonikus élethez. A rendszer kedvéért a 30 napos tréninget 3 részre osztja Via, az első részben viszonylag könnyű, napi rutint alakítunk ki, mellyel megkönnyítjük a saját életünket, megkíméljük magunkat a kampánytakarításoktól és tutira időben el tudunk indulni reggel a munkába, mert biztosan nem felejtünk otthon semmit. Emellett a napi rutinok néhány percnél többet nem is vesznek igénybe. A második részben a hét napjaihoz tartozó feladatokat listázzuk és vezetjük be az életmódunkba, végül pedig megtanuljuk a zónatakarítás mikéntjét és hogyanját. Természetesen az összes feladatot testreszabva, a mi saját életünkhöz és igényeinkhez igazítva. Soha többé nagytakarítás, szorongás és rettegés amikor vendégek érkeznek. Soha többé nem felejtünk majd el befizetni egy csekket, és sehonnan sem fogunk elkésni azért, mert otthon felejtettünk valamit.
De hogyan működik? Ha van kedved, csatlakozz velem a programhoz ide kattintva. Én időről időre megosztom veletek a tapasztalataimat, a pozitív és a negatív eredményeket egyaránt, hátha ti is kedvet kaptok hozzá. Holnap hétfővel kezdődik nálam a program, a rutinkiépítő motivációs hírlevelet is a fenti linken érheted el – én már feliratkoztam -, ha esetleg extra támogatásra szorulsz.
Kommentek